ВИДЕО: Разговаа ли Заев и Груевски по изборите? – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ВИДЕО: Разговаа ли Заев и Груевски по изборите?

Премиерот Зоран Заев во емисијата „Стадион” на Канал 77, одговара дали ќе се менува составот на владината коалиција, за тоа дали разговарал со Груевски по неделните избори, за местото на Таравари во владата.

Погледнете повеќе на

Би те интересирало и

Сведочење за претепувањето на Села: Лицето му беше разобличено, уште еден удар и ќе умреше

Кога дојдов во Собранието вратите веќе беа отворени, имаше полиција но не ги одвраќаше луѓето ...

Ново рочиште за Поткуп, Заев дојде во Судот

Премиерот, Зоран Заев штотуку пристигна во Кривичниот суд, каде денеска треба да се одржи ново ...