ВИДЕО: Синтетичка дрога која ги претвора луѓето во „зомбија“ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ВИДЕО: Синтетичка дрога која ги претвора луѓето во „зомбија“

Видеото го снимил случаен минувач.

На него се гледа како еден од „храбрите” лежи на улица свртен со лицето надолу, додека друг си „гушнал“ една корпа за отпадоци и не може да се „одлепи“ од неа. Луѓето залудно се обидуваат да им помогнат.

Видеото објавено на „Youtube” предизвика стотици коментари од загрижени луѓе.

Би те интересирало и

Малолетник нападнат во Скопје

Неколку непознати лица нападнале малолетник во Скопје – соопшти денеска МВР. Инцидентот се случил вчера ...

Пожарникар загина за време на снимање филм со Брус Вилис

Триесет и седумгодишен пожарникар загина, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се ...