ВИДЕО: Ураганите на планетата Земја видени од Меѓународната Вселенска Станица – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ВИДЕО: Ураганите на планетата Земја видени од Меѓународната Вселенска Станица

uragan

Прекрасни видео снимки направени од Меѓународната Вселенска Станица кои покажуваат како изгледаат ураганите на планетата земја гледани одозгора (не се толку застрашувачки нели).

Би те интересирало и

Излезе официјалниот трејлер на „Jurassic World: Fallen Kingdom“ (ВИДЕО)

„Universal Pictures“ ќе ја продолжат следното лето сагата за островот на диносаурусите, започната од Стивен ...

Гидра имал тежок живот а сите не смееше: Останал сираче, не бил школуван, почина во маки

Драгомир Бојаниќ познат како Гидра е еден од најпознатите југословенски актери со кои сите се ...