Видео: Целиот Фајнал фор во емотивни 4 минути – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Видео: Целиот Фајнал фор во емотивни 4 минути

Можеби најдобар опис на неверојатната завршница на Фајнал фор во Келн даде главниот организатор, ЕХФ на својот Фејсбук:


„Новите момци од РК Вардар дојдоа во Келн, немаа што да изгубат а на крајот победија се.“ Браво Момци.

 


Би те интересирало и

Минимален пораз на младинската ракометна репрезентација од Литванија

Младинската ракометна репрезентација на Македонија во женска конкуренција доживеа пораз и на вториот меч во ...

Македонија носител на група за квалификациите за ЕП 2020

Европската ракометна федерација донесе одлука Македонија да биде во првиот шешир за претстојната ждрепка за ...