ВИДЕО: Што ако се вратите пак на 16 години – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ВИДЕО: Што ако се вратите пак на 16 години

Што би направиле ако можете да се вратите во минатото? Дали би промениле нешто? Што би си порачале себе си? Дали би си дале совети кои ќе ви помогнат понатаму во животот?

Последните неколку месеци многу е популарно видеото наречено Dear 16-year-old me во кое неколку Канаѓани си даваат порака на себе си кога имале 16 години.

Инаку зад ова видео се крие кампања за подигнување на нивото на свеста кај луѓето за меланомот, потенцијален смртоносен рак на кожата.

Би те интересирало и

Излезе официјалниот трејлер на „Jurassic World: Fallen Kingdom“ (ВИДЕО)

„Universal Pictures“ ќе ја продолжат следното лето сагата за островот на диносаурусите, започната од Стивен ...

Гидра имал тежок живот а сите не смееше: Останал сираче, не бил школуван, почина во маки

Драгомир Бојаниќ познат како Гидра е еден од најпознатите југословенски актери со кои сите се ...