Викторија Јовановска ќе биде новата директорка на Клиниката за Гинекологија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Викторија Јовановска ќе биде новата директорка на Клиниката за Гинекологија

Викторија Јовановска ќе биде новата директорка на скопската Клиника за Гинекологија, од каде што директорската фотеља ја напушта досегашната директорка, Марија Хаџи Лега, неофицијално дознава Фокус.

Според нашите информации, доцна синоќа околу 1 часот е донесена одлука за разрешување на повеќе директори на скопските клиники и здравствените домови низ државата, така што за овие неколку денови се очекува нови директори да седнат на директорските фотељи.

Новиот бран смени на директори доаѓа откако министерот за здравство АрбенТаравари во неколку наврати досега најави назначување на нови кадри, кои ќе бидат пред се, стручни и професионални во својата работа.

Превземено од: Фокус

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...