Витор Уго потпиша за Фиорентина – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Витор Уго потпиша за Фиорентина

Досегашниот фудбалер на Палмеирас Витор Уго потпишал четиргодишен договор со калчолигашот Фиорентина.

Италијанските медиуми објавија дека Фиорентина за трансферот на овој бразилски фудбалер издвоила осум милиони евра.

Уго, вчера ги минал медициснките прегледеи, а од денес ќе им се приклучи на новите соиграчи.

Витор Уго за Палмеирас одиграл 67 натпревари со осум постигнати голови.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 50 милиони фунти за Варан

Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан, објавија англиските медиуми ...

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...