Вицепремиерот Анѓушев во посета на Брисел – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Вицепремиерот Анѓушев во посета на Брисел

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев денеска ќе биде во работна посета на Брисел.

Анѓушев, како што соопшти неговиот Кабинет, ќе оствари работна средба со белгиската министерка за енергeтика, животна средина и одржлив развој Мари Кристин Маргхем.

 

Преземено од: ПлусИнфо

Би те интересирало и

Со законска регулатива за практиканство до поспособни млади на пазарот на труд

Со законска регулатива за практиканство до поспособни млади кои сакаат да се вклучат на пазарот ...

Во прилепско привршува издавањето на белите картони за новата тутунопроизводствена реколта

Во подрачната единица на Министерството за земјоделие во Прилеп, како надлежно и за соседните општини ...