ВИЦ: Како плавуша паѓа возачки? – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ВИЦ: Како плавуша паѓа возачки?

Разговараат две плавуши, па едната ја прашува другата: Слушнав си паднала на возачки градска?! Другата и одговара: „Па да…“.  „Па, како?“ прашува првата.

Другата плавуша почнала да објаснува:

„Влегов во кружен тек и на округлиот знак пишуваше 30. И јас 30 пати го свртев текот и само што не ми се сврте во глава, инструкторот ми кажа дека сум паднала…“

Другата откако ја ислушала со тешко срце и рекла:

– Оф леле, мора да си утнала нешто во броењето!

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...