Вкупно 54 жртви во поплави и свлечишта во Виетнам – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Вкупно 54 жртви во поплави и свлечишта во Виетнам

Најмалку 54 луѓе загинаа, а 39 со водат како исчезнати во поплавите и свлечиштата предизвикани од обилните дождови, што од крајот на минатата недела ги погодија северниот и централниот дел Виетнам.

– Околу 34.000 куќи се под вода или се урнати, 22 хектари оризови полиња се уништени – соопштија локалните власти.

Отежната е и работата на спасувачките екипи поради блокираните патишта од свлечиштата.

Би те интересирало и

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како ...

По скандалот со Фејсбук, измамите ќе чинат многу скапо, најави еврокомесарот за правда

Следниот скандал сличен на тој со Фејсбук, после мај може да чини многу скапо, предупреди ...