Владата попладнево ќе расправа за поплавените подрачја во Порој – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Владата попладнево ќе расправа за поплавените подрачја во Порој

Владата на Република Македонија попладнево ќе ја одржи третата седница, соопшти владината прес-служба.

Владата ќе расправа за преземање соодветни мерки и активности за заштита од настанатите штети во поплавените подрачја во Порој, Тетовско.

Би те интересирало и

Времето денеска: Облачно со локални врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините ...

В понеделник делови на општина Аеродром без струја

  Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија во понеделник ќе останат ...