Владата попладнево ќе расправа за поплавените подрачја во Порој

Владата на Република Македонија попладнево ќе ја одржи третата седница, соопшти владината прес-служба.

Владата ќе расправа за преземање соодветни мерки и активности за заштита од настанатите штети во поплавените подрачја во Порој, Тетовско.

Би те интересирало и

Новиот мост на Пена може да предизвика поплави

Дел од експертската јавност и граѓаните се сомневаат дека новиот мост на река Пена кој ...

В четврток ново рочиште за Труст

В четврток е закажано ново рочиште за случајот Труст на Специјалното јавно обвинителство, кога треба ...