Владата ќе објави тендер за гасификација на половина Македонија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Владата ќе објави тендер за гасификација на половина Македонија

Владата ќе објави тендер за гасификација на Источниот дел од Македонија, произлегува од вчерашната седница.

Според она што е соопштено, Владата разгледала и усвоила информација „за тендерската постапка за доделување на договори за јавно приватно партнерство за финансирање, одржување и развивање на дистрибутивен систем на природен гас во регионите 1, 2 и 3“.

Според актуелната регионална поделба, тоа значи дека тендерот за гасификација ќе ја опфати половина од Македонија.

 

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Еколошка акција денеска во Кавадарци, ученици и еколози го собраа отпадот околу езерцето на висорамнината Витачево

Во рамки на акцијата, Ден на планетата земја кој годинава се одбележува под мотото „Да ...

ВМРО-ДПМНЕ се сомнева дека со наместен тендер ќе се набавуваат реагенси, СДСМ најавува подобри здравствени услуги

Опозицијата обвинува дека СДСМ има намера да ја централизира набавката за реагенси за сите лаборатории ...