Владата ќе одржи седница само со 4 точки на дневен ред – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Владата ќе одржи седница само со 4 точки на дневен ред

Владата денеска ќе ја одржи 33. седница, која, за разлика од претходните има краток дневен ред со само четири точки за кои министрите треба да расправаат. Прва точка е иницијативата за задолжување за проектот „Пречистителна станица за отпадни води Скопје“.

Фото: Архива

Ќе се расправа и за склучување билатерален договор за кофинансирање на проектот „Подобрување на инфраструктурата за собирање на отпадни води за градот Скопје“ со Европската комисија.На седницата денеска ќе се расправа и за одредени кадровски прашања и предлози.

 

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...