Владимир Ѓорчев не е повеќе координатор на пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Владимир Ѓорчев не е повеќе координатор на пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ

По барање на пратеникот Владимир Ѓорчев кој што во овој изминат период ја објавуваше функцијата координатор пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ во Собранието, поради голем обем на обврски и презафатеност побарал да се повлече.

-Извршниот Комитет на негово место го назначи за координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ  во Собранието на Република Македонија господинот Драган Данев, додека за негови заменици се поставени пратениците Горан Манојловски и Драган Цуклев, соопшти генералниот секретар Игор Јанушев.

 

Би те интересирало и

Засилени контроли на јајцата пред Велигден, нова регулатива од 2019-та

Засилени се инспекциските контроли за безбедноста и квалитетот на јајцата пред велигденските празници. Покрај контролите ...

Променливо време со сонце и повремен дожд

За првиот ден од пролетта времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со ...