Во охридско и ноќеска земјотрес – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Во охридско и ноќеска земјотрес

Ноќеска на само единаесет минути пред полноќ во охридско-ресенскиот регион, според Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар, се случил земјотрес со магнитуда од 3 степени по Рихтер, кој бил на длабочина од 2 километри.

Вчеравечер во 18:58 и 18:59 часот во истиот реон беа регистрирани два посилни земјотреса од 3,2 степени.

Би те интересирало и

Автобус прегази велосипедист вечерва

Сообраќајна несреќа се случила денес во 16.20 часот  на магистралниот пат Штип-Кочани во близина на ...

Се сруши фасада од зграда во центарот на Куманово, едно лице повредено

Едно лице е повредено откако фасада од зградата лоцирана на кумановскиот плоштад се сруши денеска ...