Во Сибир регистриран случај на вонматерична бременост со среќен крај – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Во Сибир регистриран случај на вонматерична бременост со среќен крај

Во Сибир неодамна беше забележан несекојдневен случај на вонматерична бременост, кој вообичаено завршува со индуциран абортус, но овојпат бебето преживеа. Украинска доселеничка од Донбас успеа да ја помине бременоста без ниеден лекарски преглед.

Првично, родителите одлучиле пордувањето да го извршат дома. И, на почетокот се’ било како
што треба, но тогаш контракциите станале посилни и почести, па наеднаш престанале. Тогаш
се упатиле кон најблиската болница каде лекарите препорачале итна операција.

„Сфативме дека операцијата е успешна кога бебето почна да плаче. И мајката и ќерката се
стабилни и здрави“, изјавил еден од лекарите.

Бебето е во добра состојба, и го крстиле Вероника („онаа која носи победа”)

Би те интересирало и

Брачна двојка од Франција на суд поради името на нивното бебе

Имињата на децата честопати предизвикуваат сериозни расправии кога родителите, сакајќи да бидат оригинални, ќе отидат ...

Утринска навика која освежува и подмладува

Многумина не можат да го почнат денот без шолја црно кафе. Овој напиток за многумина ...