Во сообраќајка тешко повредено 7-годишно девојче, се бори за живот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Во сообраќајка тешко повредено 7-годишно девојче, се бори за живот

Во сообраќајна несреќа што се слушила на 27 мај во 5.15 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, кај село Требеништа тешко е повредено 7-годишно девојче.

Сообраќајна незгода се случила кога Љ.К. (26) од Валандово, управувајќи автомобил поло, со валандовски регистарски ознаки, изгубила контрола над возилото кое излетало на левата страна надвор од патот, по што се превртело на кров.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила седумгодишна сопатничка од Валандово.

Со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Општа болница Охрид, од каде поради сериозноста на повредите била пренесена во Клинички центар Скопје и се наоѓа во животна опасност.

Увид на местото на настанот извршила екипа СВР Охрид.

Би те интересирало и

Двајца бугарски државјани повредени во сообраќајка кај Крива Паланка

Сообраќајна незгода на магистралниот пат Крива Паланка-граничен премин „Деве Баир“ се случила синоќа во  01.15 часот. До ...

Смртта на родилката ќе се испитува од комисија на МЗ, бебето во стабилна состојба

Комисија од Министерството за здравство ќе испитува како настанала смртта на 31-годишната родилка, која почина ...