Во стилот на Џордан: И Стеф Кари го менува спортот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Во стилот на Џордан: И Стеф Кари го менува спортот

Паоло Малдини почна да игра тенис, а а кошаркарската ѕвезда на Голден стејт, Стеф Кари ќе се проба на професионален голф турнир.

Стеф Кари ќе му се врати на натпреварувањето порано отколку што се очекуваше, но тоа нема да биде кошарката, туку голфот.

Кари ќе биде учесник на професионален турнир кој ќе се одржи од 3 до 6 август.

„Голфот отсекогаш бил моја пасија. Шансата да играм на овој турнир е остварување на мојот сон“ – вели Стеф Кари.

Превземено од: Спортски

Би те интересирало и

Нашиот Дејан Недев е светски шампион

Македонија може да се пофали со ново злато во карате, благодарение на успехот на Дејан ...

Маестро Пирло ја заврши кариерата

Легендарниот италијански фудбалер Андреа Пирло изминатата ноќ стави крај на кариерата. Пирло ги одигра последните ...