Во NBA постигнати само шест погодици во една четвртина – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Во NBA постигнати само шест погодици во една четвртина

Ете и тоа се случи. Портланд на дуелот против Торонто во втората четвртина постигна само шест поени, нешто што ретко може да се види кога станува збор за НБА-лигата во поново време.

Токму по овој кошмарен период, беа решени сите дилеми околу крајниот победник на оваа средба, Репторс славеа со 99-85 во добра игра Демар Дерозан, кој постигна 25 поени, додека Кајли Лаури имаше дабл-дабл од 19 поени и 10 скока. На другата страна Лилард имаше 36 поени, кои не беа доволни за победа.

 

Би те интересирало и

Работнички казнет со 135.000, а МЗТ со 95.000 денари за прекинот во „Градски парк“

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) поради прекинот на натпреварот меѓу Работнички и МЗТ Скопје во „Градски ...

Ноќ на Дражен Петровиќ во Бруклин

Кошаркарите на Бруклин Нетс изминатата ноќ го победија Чикаго, а пред почетокот на дуелот во ...