Временска прогноза: Сончево и топло со мала облачност – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Временска прогноза: Сончево и топло со мала облачност

Сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринските температури ќе се движат од 6 до 13 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 23 до 32 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 12 и дневна до 30 степени.

До четврток ќе преовладува стабилно и топло време со пораст на температурата на воздухот. Во попладневните часови во планинските предели е можна појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Потоа од петок нашето подрачје ќе потпадне под влијание на серија од влажни воздушни бранови кои ќе условат пороен дожд со грмежи.

Би те интересирало и

Нормализиран сообраќајот на патот Катланово-Велес

На патниот правец Катланово – Велес кај манастирите одронот е исчистен, сообраќајот е нормализиран и ...

Нова инвестиција на Млекара Ѓоргиеви и Best Food (видео)

Екипата на Канал 77 присуствуваше на отварањето на новите простории и производни капацитети на Млекара ...