Времето денеска: Најстудено во Берово минус шест, во Скопје минус три – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Најстудено во Берово минус шест, во Скопје минус три

Минусни температури изутринава се ргистрирани во повеќе места во Македонија.

Најстудено е во Берово каде што се измерени минус шест спепени, во Маврово и Лазарополе минус пет, во Крива Паланка минус четири, а во Скопје, Битола, Тетово и Струмица минус три степени.

Под нулата е и во Кушево, Демир Капија, Дебар и Прилеп.

Времето денеска, спроед УХМР, ќе биде сончево и свежо со мала облачност претежно на југот од земјата. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, поизразен долж Повардарието.

Температурата ќе се двкижи од 8 до 14 степени.

Во Скопје сончево и свежо со слаб до умерен ветер од северен правец и температура до 12 степени.

Во наредните денови ќе за задржи претежно сончево и студено време со ниски утрински температури кои на повеќе места ќе се спуштат под нулата. Во петок се очекува умерено наоблачување и утринските температури да бидат малку повисоки.

Викендот ќе започне со сончево време, а на крајот облачноста ќе се зголемува.

Би те интересирало и

Три села беа отсечени поради огромно свлечиште викендов крај Крива Паланка

Околу 3000 жители од трите села Станци, Дренак и Дурачка река викендов беа отсечени од ...

Сведочење за претепувањето на Села: Лицето му беше разобличено, уште еден удар и ќе умреше

Кога дојдов во Собранието вратите веќе беа отворени, имаше полиција но не ги одвраќаше луѓето ...