Времето денеска: Облачно и посвежо – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Облачно и посвежо

Променливо облачно и свежо со засилен северен ветер и повремени локални врнежи од дожд. Попладне врнежите ќе престануваат.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 степени, додека дневната ќе биде во интервал од 19 до 20 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 18 и дневна до 25 степени.

Во вторник с уште ќе дува повремено засилен северен ветер, а ќе започне период на стабилно време со постепено покачување на температурата.

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...