Времето денеска: Претпладне сончево, попладне услови за локален дожд – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Претпладне сончево, попладне услови за локален дожд

Сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне со краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието.

Утринските температури ќе се движат од 5 до 12 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 15 до 27 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 9 и дневна до 24 степени.

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...