Времето денеска: Претпладне сончево, попладне наоблачување и дожд – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Претпладне сончево, попладне наоблачување и дожд

Сончево со мала до умерена облачност. Во северните делови ќе има повремено зголемување на облачноста и појава на краткотраен локален дожд со ретки грмежи. Ќе дува засилен ветер од западен и југозападен правец, на места со брзина и од 70 км/час.

Минималните температури ќе се движат од 12 до 21 степени Целзиусови, а максималните дневни ќе бидат во интервал од 23 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје, сончевои  топло, попладне со мала до умерена облачност и со умерен југозападен ветер, тeмпературата ќе се движи од 19 до 34 степени.

Денеска и в четврток, главно во попладневните часови, ќе има зголемување на облачноста и појава на локален пороен дожд со грмежи. Врнежите повеќе се очекуваат во западните и северните делови од земјава. Денес ќе дува умерен, а в четврток засилен ветер од северозападен правец.

Дневната температура и во следните два дена ќе биде во опаѓање, а најсвежо ќе биде в четврток. Од петок ќе настапи стабилизација со повторен пораст на дневната температура на воздухот. ухмр

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...