Времето денеска: Претпладне сончево, попладне дожд и грмежи – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Претпладне сончево, попладне дожд и грмежи

Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има услови за локални краткотрајни врнежи oд дожд и појава на грмежи, особено во северните и западните делови. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер.

Минималните температури ќе се движат од од 10 до 18 степени Целзиусови, а максималните дневни ќе бидат во интервал од 25 до 32 степени. УВ индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Дневната температура ќе се движи од 16 до 29 степени.

Од утре ќе настапи стабилизација со повторен пораст на дневната температура на воздухот. ухмр

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...