Времето денеска: Променливо со локален дожд – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Променливо со локален дожд

Во текот на денот нестабилно време се очекува во јужната половина од земјава, каде локално повторно има услови процесите да бидат поинтензивни. Во северните делови сончево со мала до умерена облачност.


Дневните ќе бидат во интервал од 21 до 31 степен.
Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 31 степени.

Поради спуштање на постудена воздушна маса, позначителна нестабилност се очекува во петок кон сабота.

Во сабота во текот на денот ќе биде претежно облачно со засилен северен ветер и со повремени врнежи од дожд со ретки грмежи, пообилни во западните делови.

Засилен северен ветер и пониски температури ќе има до понеделник, а во недела можен е слаб дожд.

Би те интересирало и

Нова инвестиција на Млекара Ѓоргиеви и Best Food (видео)

Екипата на Канал 77 присуствуваше на отварањето на новите простории и производни капацитети на Млекара ...

Нивото на Охридско 14 сантиметри над максимално дозволеното

Нивото на природните езера денеска бележат зголемување во однос на вчера и во однос на ...