Времето денеска: Сончево и малку ветровито – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Сончево и малку ветровито

Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура  од 19 до 25 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Температура ќе се движи од седум до 23 степени.

До петок следува период на сончево и потопло време со мала до умерена облачност. В сабота под влијание на нов влажен бран времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува и умерен до засилен северозападен ветер кој ќе донесе значително заладување од север за десетина степени.

Би те интересирало и

Превозниците на руда за „Фени“ не постигнаа договор со „Џи сол“

     Превозниците од Здружението “Кипер” на кои кавадаречкиот комбинат зa никел Фени им должи ...

Меркел: Спорот за името се приближува кон решение

Спорот меѓу Македонија и Грција за името треба да биде решен, но врз процесот не ...