Времето денеска: Сончево и многу топло – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Сончево и многу топло

Претежно сончево и многу топло, во источните делови со мала до умерена облачност и со услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува умерен југозападен ветер, кој повремено ќе засилува, особено на запад.

Дневните температури ќе бидат во интервал од 29 до 40 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 39 степени.

УВ индексот ќе изнесува 9.

Би те интересирало и

Столтенберг: Решавањето на проблемот со името клучно за членството во НАТО

По обраќањето во Собранието и неколкуте средби со министри и политички лидери, генералниот секретар на ...

Столтенберг: Има место за уште знамиња пред седиштето на НАТО

Петнаесетина минути траеше денешното обраќање на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во Собранието, од ...