Времето денеска: Сончево и топло, попладне зголемена облачност – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Сончево и топло, попладне зголемена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, а попладне на места и зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 17 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде претежно сончево со слаб ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе достигне до три, а дневната до 22 степена.

Продолжува периодот на сончево време со постудени утра, а дневните температури ќе бидат во покачување. Во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер, кога дневната температура благо ќе опадне, но потоа повторно ќе биде во пораст.

Би те интересирало и

Превозниците на руда за „Фени“ не постигнаа договор со „Џи сол“

     Превозниците од Здружението “Кипер” на кои кавадаречкиот комбинат зa никел Фени им должи ...

Меркел: Спорот за името се приближува кон решение

Спорот меѓу Македонија и Грција за името треба да биде решен, но врз процесот не ...