Времето денеска: Сончево и топло, температура до 28 степени – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Сончево и топло, температура до 28 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 22 до 28 степени.

Во Скопје слично време, сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 26 степени.

Следува период на стабилно, суво и топло време, со позитивни утрински температури, а максималните ќе бидат над просекот за овој период од годината.

Од понеделник ќе има појава на мала до умерена локална облачност, а од средината на неделата ветерот ќе биде од јужен правец. Во петок попладне и во сабота ќе има зголемување на облачноста и услови за слаб локален дожд.

Би те интересирало и

В понеделник делови на општина Аеродром без струја

  Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија во понеделник ќе останат ...

Одбележан патронатот на тетовската касарна Кузман Јосифоски Питу

Пред споменикот на народниот херој Кузман Јосифоски Питу во Тетовската касарна која го носи неговото ...