Времето денеска: Сончево и топло – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Сончево и топло

Сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Во западните планински делови попладне ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Минималните температури ќе се движат од од 10 до 19 степени Целзиусови, а максималните дневни ќе бидат во интервал од 28 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Температурата до 37 степени. ухмр

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...