Времето денеска: сончево и топло – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: сончево и топло

Времето денеска ќе биде сончево и топло за овој дел од годината со мала до умерена висока облачност и со слаб ветер од јужен правец.

 

Минималната температура ќе биде од три до 12 степени, а максималната од 24 до 28 степени. Во Скопје исто така ќе биде сончево и топло со мала до умерена висока облачност и со слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 7 до 27 степени.

Периодот на стабилно, суво и топло време со позитивни утрински температури ќе продолжи и наредните денови. Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината. Преодно наоблачување ќе има в петок, а позначителна промена на времето се очекува во почетокот на наредната недела.

Би те интересирало и

Сведочење за претепувањето на Села: Лицето му беше разобличено, уште еден удар и ќе умреше

Кога дојдов во Собранието вратите веќе беа отворени, имаше полиција но не ги одвраќаше луѓето ...

Ново рочиште за Поткуп, Заев дојде во Судот

Премиерот, Зоран Заев штотуку пристигна во Кривичниот суд, каде денеска треба да се одржи ново ...