Времето денеска: Сончево со мала до умерена облачност – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 5 до 12 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 16 до 26 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 10 и дневна до 24 степени.

До сабота ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност, а нов влажен бран со врнежи од дожд и појава на грмежи се очекува в недела, кога ќе дува повремено засилен северозападен ветер, што ќе услови повторно намалување на дневната температура.

Би те интересирало и

Со поголема транспарентност до реформи во јавната администрација – порачуваат европските експерти

Да се направи стратешка рамка која ќе ги постави правилата за реформи на јавната администрација ...

Во Тетово одбележан денот на лицата со Даунов синдром

По повод светскиот ден на лицата со Даунов синдром во Тетово се организираа спортски активности, ...