Времето денеска: Сончево со мала облачност и слаб до умерен западен ветер – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Сончево со мала облачност и слаб до умерен западен ветер

Утринските температури ќе се движат од -4 до 1 степен, додека дневните ќе бидат во интервал од 13 до 17 степени.

Во Скопје и околината слично време, со утринска температура околу -3 и дневна до 15 степени.

До крајот на работната седмица ќе преовладува сончево време со мала локална облачност и слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Утринските температури на повеќе места ќе бидат негативни, а потоа под влијание на топла воздушна маса ќе бидат во пораст, а исто така и дневните.

Извесна промена на времето се очекува за време на престојниот викенд со повремени локални врнежи од дожд и опаѓање на дневната температура, особено во сабота.

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...