Времето денеска: Сончево со мала облачност и слаб јужен ветер – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Сончево со мала облачност и слаб јужен ветер

Сончево со мала облачност и слаб јужен ветер. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на слаба магла.

Утринските температури ќе се движат од -2 до 3 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 13 до 20 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 1 и дневна до 16 степени.

Во петок ќе се задржи стабилно и топло време со услови за слаба утринска магла по котлините. Во текот на ноќта кон сабота и во сабота преку нашето подрачје ќе помине влажен бран. кој ќе услови зголемување на облачноста и повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Повеќе врнежи се очекуваат во западните и северните делови.

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...