Времето денеска: Сончево со слаб до умерен северен ветер – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Сончево со слаб до умерен северен ветер

Сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринските температури ќе се движат од 8 до 18 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 24 до 33 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 13 и дневна до 31 степен.

УВ индексот ќе изнесува 9.

Би те интересирало и

Нормализиран сообраќајот на патот Катланово-Велес

На патниот правец Катланово – Велес кај манастирите одронот е исчистен, сообраќајот е нормализиран и ...

Нова инвестиција на Млекара Ѓоргиеви и Best Food (видео)

Екипата на Канал 77 присуствуваше на отварањето на новите простории и производни капацитети на Млекара ...