Времето денеска сончево со слаб северен ветер – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска сончево со слаб северен ветер

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер. Минималната температура се движи од 8 до 15 степени, а максималната ќе биде од 23 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од 13 до 28 степени.

И утре ќе се задржи стабилно и топло време. В среда попладне повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално и со поинтензивни процеси.

Би те интересирало и

Заев – Коѕијас: Време е за лидерски одлуки и за компромс

Иднината на Македонија и Грција треба да биде во фокусот на преговорите на двете земји ...

Отворен Конзулат на Црна Гора во Република Македонија со седиште во Штип

Црна Гора денеска отвори конзулат со седиште во Штип, со кој се очекува взаемно приближување ...