Времето денеска: Сончево со температура до 24 степени – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Сончево со температура до 24 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе се движи од -1 до 6, а максималната од 17 до 24 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец.

Во наредните денови следува период на стабилно и суво време со постудени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло. В среда ќе има зголемување на облачноста, особено во јужните делови од земјата.

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...