Времето денеска: Сончево со умерена облачност – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Сончево со умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер поизразен вдолж Повардарието и кон источните делови.

Минималните температури ќе се движат од од 9 до 19 степени Целзиусови, а максималните дневни ќе бидат во интервал од 26 до 34 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Температурата од 15 до 30 степени.

Во наредните денови следува период на стабилно сончево и се потопло време со постепен пораст на дневната температура. Најтопло време се очекува кон средината на следната работна недела. ухмр

Би те интересирало и

Времето денеска: Облачно со локални врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините ...

В понеделник делови на општина Аеродром без струја

  Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија во понеделник ќе останат ...