Времето денеска: Сончево со умерен северозападен ветер – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето денеска: Сончево со умерен северозападен ветер

Сончево и потопло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, особено долж Повардарјето.

Минималните температури ќе се движат од од 8 до 19 Целзиусови степени, а максималните дневни ќе бидат во интервал од 27 до 37 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Температурата од 17 до 35 степени.

Во наредните денови следува период на стабилно сончево и сè потопло време со постепен пораст на дневната температура. Најтопло време се очекува кон средината на следната работна недела кога температурата на воздухот ќе достигне до 40 степени.

В недела и в понеделник во попладневните часови во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд со грмежи. ухмр

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...