Времето денска: Сончево, во западните делови со мала до умерена облачност

sneg6-640x360

Сончево, во западните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен, а во западните делови умерен ветер од западен правец.

Утринските температури ќе бидат ниски и ќе се движат од -20 до -9, додека дневните ќе бидат во интервал од -6 до 5 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу -18 и дневна до -2 степена.

Нов влажен бран ќе има од петок кон крајот на денот и во сабота, кога на повисоките места и на планините ќе има врнежи од снег, а на пониските места врнежи од дожд и снег. Пообилни врнежите ќе бидат во западните делови каде ќе дојде до зголемување на снежната покривка.

Од понеделник ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од снег со променлив интензитет.

Додади коментар

Би те интересирало и

Селмани: Села не е во животна опасност

Во Ургентниот центар лекарска помош побарале 28 повредени во синоќешните настани во Собранието, од кои ...

Андреј Жерновски – Груевски бил против насилство

Господинот Андреј Жерновски на социјалната мрежа Twitter го објави следниот статус:   Груевски бил против ...

Close
Advertisment ad adsense adlogger