Времето стои за Клаудија Шифер – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Времето стои за Клаудија Шифер

Во екот на нејзината популарност во текот на девдесеттите години, Шифер ја споредуваа со легендарната Брижит Бардо. Благодарение на нејзината убавина. А печатот на посебно убава го задржала до денес. Славната германска манекенка Клаудија Шифер во последно време ретко се појавува во јавноста, но кога тоа ќе го стори, редовно остава посебен впечаток со својот изглед.

46 годишната Клаудија привлекла посебно внимание со појавувањето на забавата на модната куќа „Serpentine“. За да се појави пред медиумите по подолго време, Шифер избрала плисирана варијанта на фустан во боја за која модната критика вели дека совршено одговара на нејзиниот убав, аристократски тен.

Инаку станува збор за модно парче потпишано од „Chanel“, кое убавата Шифер го комбинирала со чанта во впечатлива тиркизна боја и децентен накит. Кога станува збор за шминката се одлучила за истакнување на природната убавина и за брановидна фризура. Изгледа дека времето како да застанало за Клаудија Шифер!

 

Би те интересирало и

Секси Дедо Мраз по кој лудуваат девојките

Канаѓанецот Пол Мaсон стана вистинска интернет сензација пред две години, кога првпат беше дел од ...

Избрана најубавата Германка постара од 50 години

Германската писателка Мануела Тома Адофо (50) го освои првото место на изборот на убавица Мис ...