Време е за фризер или сепак не?! – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Време е за фризер или сепак не?!

Доколку не можете да се решите да го посетите фризерот или пак не сте баш сигурни дали навистина дошло време за тоа или може да почекате уште малку пред да се збогувате со дел од должината, а ова особено важи за жените на кои редовно тешко им паѓа кратењето на коса, обидете се со еден едноставен „тест“ да дојдете до одговорот.

Изведувањето на тестот ќе ви одземе само 2 минути…

Прочитајте повеќе на: ММС.МК

Би те интересирало и

Еден производ од фрижидерот за решение на повеќе проблеми со кожата

Во последно време голем е бројот на нутриционисти кои препорачуваат да се јадат намирници  кои ...

3 состојки, 5 минути и добивате 1 одлична домашна крема за лице

Студениот ветер и ниските температури во текот на сезоната на која и се ближи крајот,  ...