Врие во „Никола Карев“, обезбедувањето не пушта новинари – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Врие во „Никола Карев“, обезбедувањето не пушта новинари

Однадвор, се гледа дека во гимназијата нешто се случува, но очигледно одговорните се обидуваат насилно да ги спречат медиумите да известат за настанот.

Родители рано утрово ја известија редакција на „Слободен печат“ дека учениците во гимназијата „Никола Карев“ во Скопје, штрајкуваат, односно ја бојкотираат наставата.

Во моментов, репортери на „Слободен печат“ се пред гимназијата и се обидуваат да стапат во контакт со било кого од одговорните. Но, луѓе од обезбедувањето на гимназијата грубо не им дозволуваат да влезат во објектот, со образложение дека таква наредба добиле од директорката на училиштето.

Однадвор, се гледа дека во гимназијата нешто се случува, но очигледно одговорните се обидуваат насилно да ги спречат медиумите да известат за настанот, кој е од јавен интерес.

Очекуваме нови информации наскоро.

Превземено од: ПлусИнфо

Би те интересирало и

Заев – Коѕијас: Време е за лидерски одлуки и за компромс

Иднината на Македонија и Грција треба да биде во фокусот на преговорите на двете земји ...

Отворен Конзулат на Црна Гора во Република Македонија со седиште во Штип

Црна Гора денеска отвори конзулат со седиште во Штип, со кој се очекува взаемно приближување ...