Втора фаза од приемот на кандидатите за полицајци – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Втора фаза од приемот на кандидатите за полицајци

фото: Архива
фото: Архива

Втората фаза од селекцијата за прием на кандидати за полициски службеници денеска ќе се одржи во касарната во населбата Ѓорче Петров.

Предвидено е да се спроведат проверки на физичката подготвеност на дел од пријавените кандидати.

Би те интересирало и

Столтенберг: Решавањето на проблемот со името клучно за членството во НАТО

По обраќањето во Собранието и неколкуте средби со министри и политички лидери, генералниот секретар на ...

Столтенберг: Има место за уште знамиња пред седиштето на НАТО

Петнаесетина минути траеше денешното обраќање на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во Собранието, од ...