Вучиќ попладнево ќе го соопшти името на новиот премиер – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Вучиќ попладнево ќе го соопшти името на новиот премиер

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во 18 часот на прес конференција ќе и се обрати на јавноста. Се очекува тој да го соопшти името на новиот премиер.

Медиумите во Србија изминатите недели шпекулираа со три имиња, како најсериозни кандидати за нов мандатар: Ана Брнабиќ која не е партиска личност, потоа лидерот на Социјалистичката партија на Србија и актуелен министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ и градоначалникот на Нови Сад и функционер на Српска напредна партија, Милош Вучевиќ.

Весникот „Новости“ пишува дека не се исклучува можноста Вучиќ да избере наследник чие име не беше експонирано во јавноста како можен иден премиер на Србија.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...