В понеделник делови на општина Аеродром без струја – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

В понеделник делови на општина Аеродром без струја

 

Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија во понеделник ќе останат корисниците од улицата Горноврановска во општина Аеродром во периодот од 8:30 до 15 часот – соопшти денеска „ЕВН Македонија“.

Во соопштението се наведува дека во вторник од 8:30 до 15 часот,корисниците од улицата Боте Боцевски во Oпштина Кисела Вода. Во вторник од 10 до 12:30 часот, корисниците од дел од улицата Македонско Косовска Бригада бр. 10. во општина Шуто Оризари.

Би те интересирало и

Во Тетово одбележан денот на лицата со Даунов синдром

По повод светскиот ден на лицата со Даунов синдром во Тетово се организираа спортски активности, ...

Владата со соопштение реагираше по протестот за малиот Алмир

По денешниот протест на кој граѓаните го искажаа својот револт од водењето на судскиот процес ...