В четврток ќе се одржи Саем на студии во Франција – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

В четврток ќе се одржи Саем на студии во Франција

Десет студенти од Македонија годинава заминаа на постдипломски студии на различни универзитети и на специјализирани елитни високи школи во Франција, благодарение на стипендиите од француската влада. Се работи за студии на ниво Мастер во различни области и специјализации од општествени, природни и технички науки.

Оние студенти кои се заинтересирани допрва да студираат во Франција, в четврток ќе може да дознаат повеќе информации за условите за добивање стипендија. Тие ќе може да се информираат на Саемот на студии во Франција, кој традиционално веќе со години го организира Одделот за високо образование Кампус Франс при Францускиот институт во Скопје.

 

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Прилепскиот театар подготвува втор дел на култната детска претстава ,,Волшебникот од Оз“-,,Враќањето на Дороти“

Прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“  интензивно ја подготвува првата премиера во новата 2018-тта година и тоа ...

Месец на бугарски филм

Манифестацијата „Месец на бугарски филм“, која почна во Кинотеката на Македонија на 1 февруари, ќе ...