ГАЛЕРИЈА: Очи во очи со лавовите – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ГАЛЕРИЈА: Очи во очи со лавовите

Идејата за користење на подвижна мини камера е оригинален начин на кој фотографот Крис МекЛенан сакал да им се доближи на овие диви мачки и да создаде природни и спонтани портрети.

Резултатот ги надминал неговите очекувања! За време на фотографирањето ниту еден лав не е повреден, но не може да се каже истото за подвижната камера. Погледнете како изгледа ова единствено доживување низ неколку фотографии:

Би те интересирало и

Секојдневни навики кои додаваат килограми

Ако избегнувате брза храна, слатки и редовно вежбате, но никако да симнете неколку проблематични килограми, ...

По 35 години забрана, ќе има кино проекции во Саудиска Арабија

По 35 години забрана на кината, во Саудиска Арабија започнаа проекции на анимирани филмови. Првите постојани кино-сали ...