Гори нискостеблеста шума над Водоча

Попладнево околу 13 часот во близина на селото Водоча на планината Еленица, пријавен е шумски пожар од поголеми размери.

Според информациите од Противпожарната единица од Струмица ангажирани се сите дежурни екипи со противпожаните возила кои работат на локализирање на пожарот и негово гаснење.

Дополнително ќе се утврдуваат причините за пожарот, како и материјалната штета.

Додади коментар

Би те интересирало и

Двајца починати од тешка заразна болест, уште четири лица задржани на Инфективна

Заразната болест од која починале две лица на Клиниката за инфективни болести во Скопје предизвика ...

Штипјанец ја претепал девојката, а објавил и фотографии на лажен профил на Истаграм

Штипјанец заработи кривична пријава, осомничен дека сторил кривини дела, телесна повреда при семејно насилство и ...

Close